گروه تلگرام همایش هماتولوژی

راهنمای تهیه اسلایدها

اساتيد و همكاران گرامي
با سپاس از همكاري شما با دومین کنگره بیماری های خوني" چالش های جدید در تشخیص و درمان " راهنماي تهيه اسلايد براي ارائه به شرح زير پيشنهاد مي گردد:

1- Be consistent: بايد همه اسلايدها پس زمينه و رنگ يكسان داشته باشند و فونت استفاده شده براي همه اسلايدها يكسان باشد. اندازه متن اسلايدها در همه بايد يكسان باشد تا راحت تر خوانده شود و به خوانندگان بهتر منتقل شود.
2- Color and contrast: بهتر است از متن تيره براي يك پيش زمينه روشن استفاده شود.
3- براي 10 دقيقه سخنراني حداكثر 8 اسلايد و براي 20 دقيقه سخنراني حداكثر 16 اسلايد و براي 30 دقيقه سخنراني حداكثر 24 اسلايد تهيه بفرماييد. بين خط هاي متن اسلايد به اندازه يك حرف بزرگ فاصله باشد.
4- Font: بهتر است از فونت هاي Calibri، Arial، Helvetica و يا Verdana استفاده شود. اندازه فونت 24 مناسب است. براي عناوين اسلايدها فونت 30 تا 36 مناسب مي باشد. دقت شود كه در همه اسلايدها بايد اندازه فونت متن يكسان باشد.
5- براي خوانايي بهتر اسلايدها در اسلايد نبايد بيشتر از 5 الي 8 خط، و هر خط بيشتر از 5 تا 7 كلمه داشته باشد. دقت شود كه در اسلايدها بايد مطالب مفيد و جداول واضح و نمودارهاي قابل فهم براي خوانندگان استفاده شود. زمان سخنراني براي ارائه مقالات پژوهشي 10 دقيقه بوده كه پيشنهاد مي گردد سخنراني در 8 دقيقه تنظيم و 2 دقيقه به سوال و جواب اختصاص داده شود. پس در ارائه ي زمان مناسب، دقت كافي داشته باشيد. در غير اينصورت مطالب شما به صورت ناقص منتقل خواهد شد. توجه شود كه بعد از عنوان مقاله و اسامي نويسندگان و خود سخنران، اسلايد اول راجع به مقدمه و دليل علمي انجام تحقيق گفته شود و سپس در اسلايد دوم، روش كار و سپس نتايج و نتيجه گيري بحث شود.
در خاتمه يك اسلايد از سپاسگزاري و آدرس علمي آنهايي كه در تحقيق به شما كمك كرده اند گذاشته شود. لازم به يادآوري است كه جهت جلوگيري از هرگونه Bias، از اسم شركت هاي دارويي و يا آرم آنها جدا پرهيز كنيد و صرفا به ارائه مطالب علمي بسنده كنيد.
تمامي پاورپوينت هاي تهيه شده بايد در اختيار اتاق سخنران ها حداقل 6 ساعت قبل از سخنراني تحويل داده شود و برگه هايي به شما داده خواهد شد كه در صورت موافقت كتبي، اسلايدها در يك CD به ديگران داده خواهد شد. در غير اينصورت در فايل كامپيوتر دور ريخته خواهد شد.

 

با سپاس فراوان
دبيران علمي كنگره

خلاصه مقالات پذیرفته شده کنگره در مجله IJMS نمایه شده در PubMed و ISI به چاپ خواهد رسیدبرگزارکنندگان

اسپانسر
پوستر کنگره

newposter-small

تاریخ های مهم

calendar2
تاریخ برگزاری:
96/02/13 لغایت 96/2/15
شروع ارسال مقالات: 95/10/1
مهلت ارسال مقالات
(تمدید شد)
95/11/1
95/11/25
95/12/05
تاریخ داوری
(تمدید شد)
95/12/13
95/12/22
آخرین مهلت ثبت نام از طریق سایت 96/02/07

شیراز، خیابان ساحلی، مجتمع فرهنگی دانشگاه شیراز